RTLS – więcej niż informacja o lokalizacji

rtls

Potencjalna wartość biznesowa danych generowanych przez technologię RTLS jest prawie nieograniczona. Korzyści płynące z RTLS mogą wykraczać znacznie poza lokalizację obiektów i ludzi, czy też stanu produktów i otaczających ich środowiska do zakresu ratowania życia i poprawy opieki nad pacjentem, aby zmniejszyć ilość odpadów i zapobiegać marnotrawieniu aktywów.

Istnieje szeroki wachlarz praktycznych zastosowań dla różnych branż. Przed podjęciem decyzji o zakupie i wdrożeniu systemów z uwzględnieniem ewentualnych ograniczeń w pewnych sytuacjach ważne jest rozważenie i omówienie możliwości dostawców usług RTLS. Będzie to dość znaczna inwestycja pod względem czasu i zasobów, a firmy chcą mieć pewność, że korzystają z RTLS w najbardziej optymalny sposób.

Jednym z potencjalnych aspektów Systemy Lokalizacji Czasu Rzeczywistego, który sprawia, że jest szczególnie atrakcyjny dla organizacji, jest możliwość dostosowania systemów do konkretnych potrzeb biznesowych.

Na przykład poprzez zintegrowanie otwartych interfejsów programowania aplikacji (API) z różnymi systemami i urządzeniami, organizacje, takie jak dostawcy usług opieki zdrowotnej, mogą tworzyć systemy business intelligence, które pomogą im szybciej podejmować decyzje i szybciej osiągać cele organizacyjne.

Oprogramowanie wyposażone w otwarte API oferuje kod programowania, do którego programiści mogą łatwo uzyskać dostęp.

Dzięki dostępowi do interfejsu programowania RTLS, programiści mogą szybko zintegrować aplikacje z innymi systemami, które ostatecznie zwiększają wartość biznesową RTLS.

W niedalekiej przyszłości Systemy Lokalizacji Czasu Rzeczywistego będą odgrywać kluczową rolę w powstającym Internet of Things (IoT), sieci produktów, aktywów i innych obiektów.

Wszystko połączone przez IoT może dzielić się informacjami dzięki produktom, takim jak czujniki i znaczniki, umożliwiając firmom gromadzenie informacji o tym, jak często i w jaki sposób ich produkty są używane, stanie produktów i sposobach ich ulepszania.

Praktyczne zastosowania obejmują zdalne zarządzanie aktywami, zarządzanie danymi energetycznymi, monitorowanie warunków, monitorowanie floty i bezpieczeństwa.

Wiele z  aplikacji jest podobne do tego, co już dostarcza RTLS, więc technologia jest naturalnym atutem IoT. Technologie dla IoT będą niewątpliwie obserwować ogromny wzrost w nadchodzących latach, ponieważ sieci bezprzewodowe, urządzenia przenośne i kosztowo efektywne przetwarzanie w chmurze staje się jeszcze bardziej powszechne. RTLS jest gotowy do bycia głównym składnikiem tego wysoce powiązanego świata.